דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על צור קשר בפייסבוק
צור קשר בפייסבוק

צור קשר בפייסבוק


דלג על Banners
Banners
באנר פייסבוק

פגיעות בברך

ארטרוסקופיה ברך

ארטרוסקופיה ברך

ניתוחים ארטרוסקופיים של של הברך מתבצעים בשל מגוון של סיבות, כשהשכיחות ה ביותר הן כאבי ברכיים, או קרע מלא או חלקי בשל המיניסקוס הנמצא בתוך הברך, אך גם לשם הוצאת גוף חפשי בברך שהתנתק ממקומו, או לטיפול בפגיעה של בסחוס בשל הברך. לעיתים רחוקות יותר, הניתוח מטפל גם בפריקות או תת- נקיעות של הפיקה (הפטלה).
קרע ברצועה צולבת קדמית ACL

קרע ברצועה צולבת קדמית ACL

קריעת רצועה בברך יכולה להיגרם בפתאומיות בזמן סיבוב פתאומי של הברך מלווה בהתכווצות פתאומית חזקה של השריר הארבע ראשי (ה-Quadriceps). הנפגע ירגיש תחושת קריעה, כאילו הברך "ברחה". בזמן הטראומה יכול להיווצר גם נזק למניסקוס או לסחוס בברך. מדובר בנזק קשה לברך, שאינו מאפשר לספורטאים לחזור לפעילות הרגילה.
אפשרויות הטיפול בברך הארטריטית

אפשרויות הטיפול בברך הארטריטית

אפרויות הטיפול בברך ארטריטית הינן טיפול שמרני בברך, כגון טיפול תרופתי, הזרקת סטרואידים למפרק הברך, הזרקה לברך של חומצה היאלורונית, לשם איזון הנוזלים של הברך ולהורדה של הדלקת, הליכה עם עזרים, כגון מקל הליכה או קביים ועוד.
אפשרויות הטיפול הניתוחי הינן ארטרוסקופיה, אוסטאוטומיה או החלפה מלאה של מפרק הברך.
החלפת חצי ברך

החלפת חצי ברך

לחלק מהחולים הסובלים משינויים שחיקתיים של הברך, השינויים פוגעים רק במדור אחד (צד אחד) בברך, בצד הפנימי או החיצוני של הברך. בחולים אלה יכולה ד"ר סוזנה הורוביץ לבצע ניתוח משקם המשמר חלק ניכר מהברך המקורית של החולה, והוא כרוך בטראומה קטנה יותר מאשר בהחלפת כל מפרק הברך, וכך גם כל מהלך ההחלמה והשיקום הינם קלים יותר, עם סיכויי הצלחה והסתגלות טובים יותר.
ניתוח החלפת הברך

ניתוח החלפת הברך

סרטון הדגמה של ניתוח החלפת הברך.
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד