דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על קטגוריות ניתוחיות
קטגוריות ניתוחיות
דלג על Banners
Banners
זימון תור
דלג על Banners
Banners

email marketing

ארטרוסקופיה ברך

 
ארטרוסקופיה ברך- קרע במיניסקוס וסיבות אחרות

ארטרוסקופיה ברך- קרע במיניסקוס וסיבות אחרות

ניתוחים ארטרוסקופיים של של הברך מתבצעים בשל מגוון של סיבות, כשהשכיחות ה ביותר הן קרע במיניסקוס, כאבי ברכיים, מים בברך, להוצאת גוף חפשי בברך שהתנתק ממקומו, קרע ברצועה בברך, או לטיפול בפגיעה של בסחוס בשל הברך. לעיתים רחוקות יותר, הניתוח מטפל גם בפריקות או תת- נקיעות של הפיקה (הפטלה).
על קרע במיניסקוס וארטרוסקופיה ברך

על קרע במיניסקוס וארטרוסקופיה ברך

הטיפול בקרע במיניסקוס בברך הינו בניתוח ארטרוסקופיה של הברך. באופן טיפוסי, ולאחר תהליך הרדמה, מתבצע בעור בקדמת הברך חתך זעיר באורכו מילימטרים ספורים בלבד. דרך החתך הזעיר מוחדרת לאזור הפגוע מצלמה פייבר-אופטית בקוטר ובאורך של קשית שתייה לערך. מצלמה זעירה זו מורכבת מעדשות זעירות וממערכת תאורה המבוססת על סיבים אופטיים, שמאירים ומגדילים את התצוגה של המיניסקוס הפגוע בברך.

הכנה טרום ניתוחית לארטרוסקופיה ברך

הכנה טרום ניתוחית לארטרוסקופיה ברך

תחילה מבוצעת בדיקה כללית, הכוללת היסטוריה של החולה והתרופות שהוא מקבל. בדיקה זו מתבצעת בדרך כלל על ידי הרופא המרדים שיבצע את הרדמת החולה במהלך הניתוח עצמו. מומלץ להקפיד על רחצה של הגוף בערב הניתוח ולפני הארטרוסקופיה, וביום הניתוח מבוצע גילוח של הברך המנותחת.
הטיפול לאחר ארטרוסקופיה ברך

הטיפול לאחר ארטרוסקופיה ברך

לכשיתעורר החולה מההרדמה לאחר ארטרוסקופיה ברך, תהייה כבר חבישה מרופדת סביב הברך, שיש להשאירה במקום ולא להרטיבה משך היומיים הראשונים. בשל החתכים הזעירים שלא נתפרו על מנת לאפשר לנוזל המיוחד להתנקז מהברך, תיתכן הופעת דימום על פני החבישה. תופעה זו הינה שכיחה ואינה צריכה לעורר תחושה לא נוחה אצל החולה. רצוי במקרה כזה להניח שקית קרח סביב הברך ולהוסיף חבישה.
הימנעות מזיהום הברך

הימנעות מזיהום הברך

בשל האחוז הקטן ביותר של סיכון זיהומי, ועקב חוסר יכולת של מתן אנטיביוטיקה לפני הניתוח על מנת להעלים את הסיכון לחלוטין, אין כל צורך במתן אנטיביוטיקה טרום- ניתוחית.
חוזרים לחיים פעילים

חוזרים לחיים פעילים

לאחר הניתוח מומלץ למטופל לחזור באופן מיידי להליכה בדריכה מלאה על הרגל המנותחת, תוך הפעלת עומס רגיל על הרגל כבר ביום הניתוח, וללא עזרת קביים. מומלץ גם למטופל להתחיל מיד בהפעלה עצמית של הברך למירב טווחי התנועה, במהירות המרבית שניתן.
דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
כל המידע הכלול באתר זה, הנחזה רפואי או אחר, ניתן כמידע כללי בלבד, והוא אינו מהווה ייעוץ רפואי ו/או תחליף לייעוץ רפואי.
All the information on this site is provided as general information only, and it is not a medical advise
השימוש באתר בהתאם להסכם שימוש.
The use of this site is according to these terms
כל הזכויות שמורות © דר' סוזנה הורוביץ
מגדל מרכז ויצמן | קומה 14 | רח' ויצמן 14 תל אביב-מיקוד 64239
טל: 6347038 03 :Tel| פקס: 9571206 09 :Fax
clinic@knees.co.il
עבור לתוכן העמוד